God sommer og på gensyn til vintersæson 2019/2020

Tak til jer gymnaster, forældre og instruktører til endnu en fantastisk sommersæson. Sommerferien er på trapperne og vi ønsker jer alle en dejlig ferie. Vi er klar med det nye program til næste sæson, som du kan finde under Vinterprogram på hjemmesiden.

Som noget NYT har vi Ninja Spring til både drenge og piger i 1-3. klasse, som elsker fart og spænding. På Ninja spring holdet, træner vi alt fra klassisk gymnastik til stuntspring. Vi laver ting som håndstand, salto, flikflak, monkey, vaulting og præcisions spring m.m. Vi gør også rigtig meget ud af at optræne kropslig styrke, balance, fokus og koncentrations evne. Om du er begynder eller erfaren, dreng eller pige, betyder ikke noget. Vi har noget for alle niveauer. Så længe man kommer og vil have det sjovt, er du meget velkommen på vores hold.

Der er stort udvalg af gymnastikhold til alle alder og niveauer og du kan læse mere om de forskellige hold her. Næste sæson starter den 2. september 2019 og tilmeldingen åbner for eksisterende medlemmer søndag den. 11 august, kl.18 og for nye medlemmer søndag den. 18 august, kl.18.

mvh Bestyrelsen